Przysiad z zarzuconymi kettlebellami

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami (ang. Kettlebell Rack Squat)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na nogi anatomia

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami 

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami to odmiana przysiadu i ćwiczenie wielostawowe wzmacniające głównie mięśnie nóg i pośladków. Przysiady, w których obciążenie znajduję się z przodu ciała, często mogą powodować duży dyskomfort w nadgarstkach i łokciach. Wykorzystanie narzędzia takiego jak kettlebell może pomóc złagodzić to napięcie, ponieważ pozwala rozłożyć ciężar w korzystniejszej pozycji. Dodatkowo, w tej wariacji łatwiej będzie utrzymać pionową pozycję tułowia, co zmniejszy dyskomfort pleców i bioder. Podstawowym ograniczeniem będzie siła ramion i możliwość utrzymania kettlebell więc używane obciążenia będą mniejsze niż podczas przysiadu z wykorzystaniem sztangi. 

 

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder. Unieś kettlebelle na wysokość barku i zablokuj je, opierając na klatce piersiowej. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Trzymając głowę skierowaną do przodu, plecy proste i klatkę piersiową uniesioną, wypchnij biodra do tyłu, jednocześnie pozwalając kolanom lekko wysunąć się do przodu, utrzymując proste plecy i kolana skierowane w tym samym kierunku, co stopy. Kontynuuj ruch, aż uda będą równoległe do podłogi lub nieco poniżej. 
 • Aby powrócić do pozycji wyjściowej, wyprostuj kolana i biodra, aż nogi będą wyprostowane. Powtórz dla zalecanej liczby powtórzeń.

Top 5 najlepszych wariantów przysiadu z zarzuconymi kettlebellami: 

 1. Przysiad z hantlami na barkach 
 2. Przysiad ze sztangą trzymaną nad głową 
 3. Przysiad jednonóż 
 4. Przysiad wykroczny ze sztangą 
 5. Przysiad ze sztangą 

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Brak utrzymania równowagi: Pamiętaj o napięciu mięśni core. Obciąż równomiernie stopę – potrzebujesz 3 punktów podparcia: dużego palca, małego palca i pięty. 
 • Zaokrąglanie odcinka piersiowego: patrz cały czas przed siebie utrzymując neutralne krzywizny kręgosłupa, jednocześnie wypychając klatkę piersiową w stronę hantli. 
 • Zbyt duże obciążenie: waga odważników w tym ćwiczenia będzie regulować utrzymanie prawidłowej techniki. Jeśli nie jesteś w stanie poprawnie utrzymać kettli w zablokowanej pozycji lub powodują one garbienie się – spróbuj zmniejszyć obciążenie zachowując poprawną technikę. 

 

Przysiad z zarzuconymi kettlebellami – najlepsze patenty treningowe 

 • Kąt rozwarcia palców stóp jest bardzo indywidualny – eksperymentuj, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. 
 • Pewne przesunięcie kolan do przodu nad palcami stóp jest w porządku, pod warunkiem, że kolana nie odchylają się nadmiernie do wewnątrz lub na zewnątrz. Osoby z dłuższymi kośćmi udowymi będą musiały pozwolić, aby ich kolana wysunęły się dalej, jeśli chcą pozostać w pozycji pionowej. 
 • Jeśli masz problem z osiągnięciem głębokości podczas przysiadu – spróbuj mobilizacji stawu skokowego lub użyj butów ciężarowych z podbiciem pięty. 

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN