Przysiad z zarzuconym kettlebellem

Przysiad z zarzuconym kettlebellem (ang. Single-Arm Kettlebell Rack squat)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na nogi anatomia

Przysiad z zarzuconym kettlebellem 

Przysiad z zarzuconym kettlebellem to podstawowe, ale angażujące całe ciało ćwiczenie, które po opanowaniu nauczy Cię płynnego przejścia od zarzutu kettlebell do przysiad oraz przygotuję do trudniejszych kompleksów z wykorzystaniem kettla. Ćwiczenie to angażuję ogromną ilość mięśni i może spalić dużo kalorii, dzięki czemu jest przydatne zarówno do celów związanych z przyrostem masy mięśniowej, jak i utratą tłuszczu. Przysiad z zarzuconym z kettlebellem to również świetny sposób na ćwiczenie prawidłowej techniki przysiadu. Ruch ten angażuję w największym stopniu nogi i pośladki, jak każdy przysiad, ale także zmusza górną część pleców i rdzeń do zaangażowania w celu utrzymania równowagi.  

 

Przysiad z zarzuconym kettlebellem – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder, trzymając kettlebell w dłoni. Unieś kettlebell na wysokość barku i zablokuj go, opierając na klatce piersiowej i przyciągając łokieć do tułowia, drugą rękę możesz unieść w bok jako przeciwwagę. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Trzymając głowę skierowaną do przodu, plecy proste i klatkę piersiową uniesioną, wypchnij biodra do tyłu, jednocześnie pozwalając kolanom lekko wysunąć się do przodu, utrzymując proste plecy i kolana skierowane w tym samym kierunku, co stopy. Kontynuuj ruch, aż uda będą równoległe do podłogi lub nieco poniżej. 
 • Aby powrócić do pozycji wyjściowej, wyprostuj kolana i biodra, pchając stopami w ziemie. Powtórz dla zalecanej liczby powtórzeń.  

Top 5 najlepszych wariantów przysiadu z zarzuconym kettlebell: 

 1. Przysiad Zerchera 
 2. Przysiad ze sztangą trzymaną nad głową 
 3. Przysiad z kettlebellem goblet 
 4. Przysiad wykroczny ze sztangą 
 5. Przysiad ze sztangą 

Przysiad z zarzuconym kettlebellem – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Brak utrzymania równowagi: Pamiętaj o napięciu mięśni core. Obciąż równomiernie stopę – potrzebujesz 3 punktów podparcia: dużego palca, małego palca i pięty. 
 • Zaokrąglanie odcinka piersiowego: patrz cały czas przed siebie utrzymując neutralne krzywizny kręgosłupa, jednocześnie wypychając klatkę piersiową w stronę kettla. 
 • Patrzenie w dół: gdy tylko spojrzysz automatycznie zaokrąglisz swoje plecy, co jest podstawowym błędem. Unikaj tego patrząc cały ruch w jeden punkt zlokalizowany przed twarzą. 

 

Przysiad z zarzuconym kettlebellem – najlepsze patenty treningowe 

 • Kąt rozwarcia palców stóp jest bardzo indywidualny – eksperymentuj, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. 
 • Pewne przesunięcie kolan do przodu nad palcami stóp jest w porządku, pod warunkiem, że kolana nie odchylają się nadmiernie do wewnątrz lub na zewnątrz. Osoby z dłuższymi kośćmi udowymi będą musiały pozwolić, aby ich kolana wysunęły się dalej, jeśli chcą pozostać w pozycji pionowej. 
 • Jeśli masz problem z osiągnięciem głębokości podczas przysiadu – spróbuj mobilizacji stawu skokowego lub użyj butów ciężarowych z podbiciem pięty. 

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN