Krok dostawny z gumą oporową

Krok dostawny z gumą oporową to ćwiczenie ukierunkowane na rozbudowę mięśni pośladków i ud. Świetnie sprawdzi się w roli ćwiczenia rozgrzewkowego/aktywującego lub jako ćwiczenia akcesoryjnego w dniu treningu pośladków/nóg. Do jego wykonania potrzebujesz tylko trochę miejsca i mini band więc może ono być równie skuteczne elementem treningu domowego. Z racji dość małego oporu, do właściwej stymulacji potrzebna będzie większa objętość w postaci powtórzeń (10-15 w serii) lub wykonywanie ćwiczenia na czas.

Krok dostawny z gumą oporową (ang. Lateral Miniband Walks)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Guma Miniband
ćwiczenia na pośladki i nogi anatomia
krok dostawny z gumą oporową

Faza A ćwiczenia

krok dostawny z gumą oporową

Faza B ćwiczenia

Krok dostawny z gumą oporową – technika

Pozycja startowa 

  • Umieść mini band na nogach. Opór można zastosować bliżej kolan, aby ułatwić ruch lub wokół kostek lub stóp, aby utrudnić ćwiczenie. 
  • Po założeniu gumy przyjmij pozycję atletyczną, z lekko ugiętymi kolanami i biodrami, stopami rozstawionymi na szerokość barków oraz głową i klatką piersiową do góry. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

  • Bez prostowania kolan i bioder, wykonaj powolny krok w bok. Trzymaj palce u stóp skierowane do przodu. Po wykonaniu kroku, dostaw przeciwległą nogę. Utrzymuj rozstaw stóp co najmniej na szerokość barków, aby utrzymać napięcie gumy. 
  • Kontynuuj kroki w bok w ten sposób, aby ukończyć serię dla żądanej liczby powtórzeń, a następnie powtórz ćwiczenie w przeciwnym kierunku. 

Instrukcja wideo

Krok dostawny z gumą oporową – 5 najlepszych wariantów

  1. Małż z gumą oporową 
  2. Wejście na skrzynie bokiem 
  3. Wejście na skrzynie bokiem z hantlami 
  4. Wejście na skrzynie bokiem ze sztangą 
  5. Zakrok ze sztangą 

Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć

  • Pochylanie miednicy. Nie pozwól, aby biodra przechyliły się do tyłu (tj. suwak przechylił się w kierunku twarzy) podczas rozsuwania kolan. Może to powodować bóle w odcinku lędźwiowym. 
  • Ruch tułowia. Twoja górna część ciała powinna być lekko pochylona do przodu, kąt bioder nie powinien przekraczać 90 stopni. Dzięki temu większą pracę wykonywać będzie dolna część ciała.  
  • Brak stabilizacji. Nie pozwól, aby krawędzie butów oderwały się od ziemi podczas wypychania kolan. Kontroluj zakres ruchu za pomocą mięśni, a nie pędu. 

Najlepsze patenty treningowe

  • Podczas stawiania kroków stopy nigdy nie powinny zbliżać się bliżej niż na szerokość barków. Celem ćwiczenia jest rozstawienie stóp szeroko, robienie małych kroków i niepozwalanie barkom na poruszanie się w górę i ruchu. 
  • Ruch powinien powodować maksymalne napięcie mięśni pośladkowych średnich (zewnętrzna część biodra). Jeśli czujesz za dużą pracę z przodu uda, spróbuj zrotować stopy nieco na zewnątrz. 
  • Jeśli wydaje ci się, że nie czujesz, jak Twoje pośladki się aktywują, dotykaj mięśni dłońmi i skup się na zatrzymaniu ruchu w szczytowym momencie skurczu. 
  • Jeśli stwierdzisz, że jeden pośladek ma mniejszą kurczliwość niż drugi, wykonuj dwa razy większą objętość po tej stronie w stosunku do drugiej, aż do ustanowienia prawidłowej symetrii ruchu.
  • Nie zapomnij włączyć tego ćwiczenia w przygotowany przez ekspertów NLS program treningowy!

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN