Przejścia z gumami po skosie

Przejścia z gumami po skosie jest ćwiczeniem mobilizującym wszystkie mięśnie biodra, w tym mięsnie pośladków oraz ud. Dodatkowo ruch oparty na chodzie w bok wymagać będzie stabilizacji mięśni core. Świetnie sprawdzi się w treningu funkcjonalnym, jako element rozgrzewki, treningu domowego lub nawet rehabilitacji przy urazach kolana czy stóp. Ćwiczenie to zazwyczaj wykonywane jest z dużą objętością przekraczającą 10 powtórzeń w celu zwiększenia czucia mięśniowego. 

Przejścia z gumami po skosie (ang. Double Miniband X Walk)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Guma miniband
ćwiczenia na pośladki i nogi anatomia

Faza A ćwiczenia

Przejścia z gumami po skosie

Faza B ćwiczenia

Przejścia z gumami po skosie – technika

Pozycja startowa 

 • Umieść dwie gumy mini band na nogach. Jedną z nich umieść na wysokości kolan, drugą na kostkach. 
 • Przyjmij pozycję atletyczną, z lekko ugiętymi kolanami i biodrami, stopami rozstawionymi na szerokość barków oraz głową i klatką piersiową do góry. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Bez prostowania kolan i bioder, wykonaj powolny po skosie do przodu oraz w bok. Trzymaj palce u stóp skierowane do przodu. Po wykonaniu kroku, dostaw przeciwległą nogę. Utrzymuj rozstaw stóp co najmniej na szerokość barków, aby utrzymać napięcie gumy. 
 • Kontynuuj kroki w ten sposób, aby ukończyć serię dla żądanej liczby powtórzeń, naprzemiennie wykonując krok lewą i prawą nogą.

Instrukcja wideo

Przejścia z gumami po skosie– 5 najlepszych alternatyw

 1. Małż z gumą oporową 
 2. Krok dostawny z gumami oporowymi 
 3. Małż z gumami oporowymi stojąc 
 4. Wejście na skrzynie bokiem ze sztangą 
 5. Zakrok ze sztangą 

Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć

 • Pochylanie miednicy. Nie pozwól, aby biodra przechyliły się do tyłu (tj. suwak przechylił się w kierunku twarzy) podczas rozsuwania kolan. Może to powodować bóle w odcinku lędźwiowym.
 • Ruch tułowia. Twoja górna część ciała powinna być lekko pochylona do przodu, kąt bioder nie powinien przekraczać 90 stopni. Dzięki temu większą pracę wykonywać będzie dolna część ciała.
 • Brak stabilizacji. Nie pozwól, aby krawędzie butów oderwały się od ziemi podczas wypychania kolan. Kontroluj zakres ruchu za pomocą mięśni, a nie pędu.

Najlepsze patenty treningowe

 • Podczas stawiania kroków stopy nigdy nie powinny zbliżać się bliżej niż na szerokość barków. Celem ćwiczenia jest rozstawienie stóp szeroko, robienie małych kroków i niepozwalanie barkom poruszać się w górę i w dół podczas stawiania kroków.
 • Ruch powinien powodować maksymalne napięcie mięśni pośladkowych średnich (zewnętrzna część biodra). Jeśli czujesz za dużą pracę z przodu uda, spróbuj zrotować stopy nieco na zewnątrz.
 • Jeśli wydaje ci się, że nie czujesz, jak Twoje pośladki się aktywują, dotykaj mięśni dłońmi i skup się na zatrzymaniu ruchu w szczytowym momencie skurczu.
 • Jeśli stwierdzisz, że jeden pośladek ma mniejszą kurczliwość niż drugi, wykonuj dwa razy większą objętość po tej stronie w stosunku do drugiej, aż do ustanowienia prawidłowej symetrii ruchu.
 • Nie zapomnij włączyć tego ćwiczenia w przygotowany przez ekspertów NLS program treningowy!

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN