Wyciskanie kettlebella stojąc

Wyciskanie kettlebella stojąc to dynamiczne ćwiczenie, które angażuje wiele mięśni jednocześnie. Wymienić tu należy przede wszystkim mięśnie naramienne oraz tricepsy. W stabilizowaniu sylwetki niebagatelną rolę odgrywają też mięśnie brzucha, pleców i bioder, co przekłada się na lepszą postawę ciała i zapobiega kontuzjom. Wyciskanie kettlebella stojąc wymaga precyzyjnej koordynacji ruchowej, ponieważ trzeba utrzymać równowagę i kontrolować ruchy zarówno rąk, jak i korpusu. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia poprawia propriocepcję, czyli zdolność do świadomego wyczucia pozycji ciała w przestrzeni.

Wyciskanie kettlebella stojąc (ang. Single-Arm Kettlebell Shoulder Press)
Główna partia mięśni
Barki
Dodatkowe partie mięśni
Tricepsy, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na barki
Wyciskanie kettlebella jednorącz stojąc

Faza A ćwiczenia

Wyciskanie kettlebella jednorącz stojąc

Faza B ćwiczenia

Wyciskanie kettlebella stojąc – technika

Pozycja startowa 

  • Rozstaw stopy na szerokość barków i chwyć rękojeść kettla jedną dłonią. Umieść go na wysokość klatki piersiowej i oprzyj o zewnętrzną część przedramienia. Nie wyginaj przy tym nadgarstka, który powinien stanowić przedłużenie przedramienia. Ściągnij łopatki, napnij korpus i pośladki, spojrzenie skieruj przed siebie, głowa przedłużeniem kręgosłupa. 

 

Fazy ćwiczenia 

  • Z tej pozycji wyciśnij kettlebell do góry, prostując ramię, jednocześnie utrzymując cały czas napięcie korpusu. Podczas wyciskania dłoń trzymająca odważnik powinna wykonać rotację do zewnątrz, aby w końcowej fazie ruchu wnętrz dłoni było skierowane w przód, a ramię było w pełni wyprostowane. Podczas wyciskania wypuszczaj powietrze z płuc.   
  • Odwróć całą sekwencję, zginając łokieć i powoli opuszczając kettlebell do pozycji wyjściowej. Kontroluj ciężar i nie pozwalaj odważnikowi na swobodne opadanie. Podczas tej fazy zaczerpnij powietrze.
  • Wykonaj zadaną liczbę powtórzeń, a następnie zamień strony i powtórz całość.

Instrukcja wideo

Wyciskanie kettlebella stojąc – 5 najlepszych alternatyw

  1. Wyciskanie kettlebelli stojąc 
  2. Wyciskanie kettlebelli z ugiętych kolan 
  3. Wyciskanie sztangi stojąc 
  4. Naprzemienne wyciskanie hantli stojąc 
  5. Wyciskanie hantli chwytem neutralnym siedząc 

Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć

  • Częstym błędem jest nieprawidłowa postawa ciała. Należy dbać o utrzymanie stabilnej i prostej linii od stóp po głowę, unikając nadmiernego wyginania w dolnej części pleców lub pochylania się do przodu.  
  • Wykonanie wyciskania kettla stojąc wymaga pełnej kontroli nad ruchem i tempem. Błędem jest używanie pędu ciężaru, który być może pomaga, ale ogranicza przy tym efektywność ćwiczenia i zwiększa ryzyko kontuzji. Zamiast tego skup się na kontrolowanej i stabilnej pracy mięśni.

Najlepsze patenty treningowe

  • Dobierz kettlebell, który jest odpowiedni dla Twojego poziomu siły i umiejętności. Początkujący powinni zacząć od lżejszych obciążeń i stopniowo zwiększać ciężar w miarę postępu. Pamiętaj, że kontrola ruchu i technika są ważniejsze od ciężaru.
  • Wykonuj pełny zakres ruchu. Upewnij się, że wyciskasz kettlebell do pełnego wyprostu ramienia i opuszczasz go do pozycji wyjściowej.  
  • Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. Wdychaj powietrze, kiedy opuszczasz ciężar, natomiast wypuszczaj powietrze, kiedy ciężar wędruje nad głowę.
  • Nie zapomnij włączyć tego ćwiczenia w przygotowany przez ekspertów NLS program treningowy!

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN