Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan

Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan angażuje nie tylko górę ciała, ale również dół. Kluczowy jest tu jednak transfer siły z dołu do góry ciała. Dzięki temu poprawisz swoją postawę ciała i efektywność w innych aktywnościach fizycznych.

Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan (ang. Single-Arm Kettlebell Push Press)
Główna partia mięśni
Barki
Dodatkowe partie mięśni
Tricepsy, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na barki
Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan

Faza A ćwiczenia

Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan

Faza B ćwiczenia

Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan – technika

Pozycja startowa 

 • Rozstaw stopy na szerokość barków i chwyć rękojeść kettla jedną dłonią. Umieść go na wysokość barków i oprzyj o zewnętrzną część przedramienia oraz biceps. Nie wyginaj przy tym nadgarstka, który powinien stanowić przedłużenie przedramienia. Ściągnij łopatki, napnij korpus i pośladki, spojrzenie skieruj przed siebie, głowa przedłużeniem kręgosłupa. Kettlebell powinien znajdować się blisko klatki piersiowej. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Ugnij kolana do półprzysiadu, po czym dynamicznie je wyprostuj, generując siłę do uniesienia odważnika. Płynnym ruchem wyciśnij ciężar nad głowę, prostując ramię i rotując je do zewnątrz. W tej fazie wykonujesz wydech. Przez cały czasu utrzymuj korpus i pośladki napięte – to gwarancja stabilizacji sylwetki.  
 • Zacznij w sposób kontrolowany opuszczać odważnik do pozycji wyjściowej, w której na wysokości barków oprzesz go o przedramię i biceps. Podczas obniżania pozycji kettla zaczerpnij powietrze.  

 

Instrukcja wideo

Wyciskanie kettlebella z ugiętych kolan – 5 najlepszych alternatyw

 1. Wyciskanie kettlebelli stojąc 
 2. Wyciskanie kettlebelli z ugiętych kolan 
 3. Wyciskanie sztangi stojąc 
 4. Naprzemienne wyciskanie hantli stojąc 
 5. Wyciskanie hantli chwytem neutralnym siedząc 

Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć

 • Choć wyciskanie kettlebella nad głowę z pomocą nóg wykorzystuje siłę dołu ciała, ważne jest również zaangażowanie mięśni ramion, barków i korpusu. Nie polegaj tylko na napędzie nóg, ale skup się na równoczesnym zaangażowaniu różnych grup mięśniowych. 
 • Aby uniknąć nagłego obciążenia stawów, cały czas utrzymuj kontrolę nad ruchem. Nie opuszczaj odważnika zbyt gwałtownie. O nie grawitacja ma decydować o tempie treningu, a Twoje mięśnie.  
 • Jeśli jesteś początkujący, kluczową kwestią jest rozpoczęcie treningów od lżejszych ciężarów i stopniowe zwiększanie obciążenia w miarę zyskiwania siły. Przesadne obciążenie na początku może prowadzić do utraty kontroli nad techniką i zwiększyć ryzyko odniesienia kontuzji. 

Najlepsze patenty treningowe

 • Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu podczas wykonywania ćwiczenia. Wdychaj powietrze, gdy opuszczasz ciężar, a wydychaj podczas unoszenia. Płynne oddychanie pomoże Ci utrzymać kontrolę nad ruchem i dostarczy odpowiednią ilość tlenu do mięśni.  
 • Skup się na utrzymaniu stabilności korpusu podczas wykonywania ćwiczenia. Unikaj wyginania pleców, obracania tułowia lub wykonywania niekontrolowanych ruchów. Napnij mięśnie korpusu, aby utrzymać stabilną postawę i kontrolować ruch.  
 • Nie zapomnij włączyć tego ćwiczenia w przygotowany przez ekspertów NLS program treningowy!

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN