Zarzut kettlebell z wyciskaniem

Zarzut kettlebell z wyciskaniem (ang. Kettlebell Clean to Press)
Główna partia mięśni
Całe ciało
Dodatkowe partie mięśni
Brak
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Przyciąganie/Pull
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
4
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na całe ciało anatomia

Zarzut kettlebell z wyciskaniem

Zarzut kettlebell z wyciskaniem jest złożonym, dynamicznym ćwiczeniem całego ciała, z wykorzystaniem odważnika. Składa się ono z połączenia dwóch ćwiczeń wykonywanych w jednym, płynnym ruchu – zarzutu kettlebell i wyciskania kettlebell nad głowę. Zarzut wymaga silnego wyprostu bioder, silnych nóg i generowania siły eksplozywnej. Z kolei wyciskanie buduje siłę górnej części ciała i stabilność ramion. Kiedy włączysz ten ruch do swojego programu, zwiększysz swoją sprawność, siłę i moc oraz poprawisz integralność ruchu w przysiadzie, podciąganiu czy wyciskaniu. 

 

Zarzut kettlebell z wyciskaniem – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Stań w pozycji atletycznej z kettlebell pomiędzy stopami, rozstawionymi nieco szerzej niż szerokość barków. Zacznij od złapania kettlebell nachwytem. Chwyć wewnętrzny róg uchwytu (nie środek). Pomoże to podczas zarzutu odważnika, aby nie uderzał o przedramię podczas podnoszenia . 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Zainicjuj zarzut kettlebell, przesuwając odważnik do tyłu pod sobą. Energicznie prostując biodro i kolana wstań do pozycji wyprostowanej. Przyciągnij kettlebell do ramienia tak, aby spoczął zablokowany na złączeniu łokcia, przedramienia i klatki piersiowej.  
 • Trzymając kettlebell w pozycji stojącej, upewnij się, że nadgarstki nie są zgięte do tyłu. Skieruj kostki dłoni w kierunku nieba z lekko ugiętymi nadgarstkami. Wypchnij kettlebell w górę, przykładając biceps do ucha. W pozycji końcowej kettlebell powinien znajdować się nad Twoją głową, z wyprostowanym ramieniem i zablokowanym łokciem. 
 • Opuść kettlebell do pozycji wyjściowej i powtórz zalecaną liczbę powtórzeń. 

Zarzut kettlebell z wyciskaniem – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Patrzenie w dół. Spowoduję to zaokrąglenie pleców i spadek napięcia core. Utrzymuj wzrok na wysokości oczu i patrz do przodu. 
 • Zaokrąglanie kręgosłupa. Przez większość ruchu od miednicy do czubka głowy powinieneś utrzymywać prostą linię, bez żadnych zbędnych ruchów. Pozwoli to na lepsze przełożenie siły i zadba o brak przeciążeń pleców.  
 • Wymach kettlebell. Podczas podnoszenia i wyciskania kettlebell powinien poruszać się w linii prostej góra-dół. Jeśli będzie on uciekać do przodu lub na boki utrudni to wykonanie ćwiczenia i narazi Cię na kontuzję. 
 • Brak kontroli łopatki. Większość ćwiczenia Twoja łopatka powinna być nieruchomo, stabilnie ustawiona przy kręgosłupie. Unoszenie łopatki, zwłaszcza w fazie wyciskania, będzie prowadzić do przeciążeń barku. 

 

Zarzut kettlebell z wyciskaniem – najlepsze patenty treningowe 

 • Żeby ułatwić sobie rozpoczęcie ruchu możesz zacząć z kettlebell zwisającym na wyprostowanych ramionach w okolicy kolan lub położyć go na podwyższeniu. 
 • Kąt ustawienia stóp jest bardzo indywidualny – spróbuj w której pozycji będziesz w stanie wygenerować największą moc.  
 • Pamiętaj, że w zarzucie głównym motorem napędowym są biodra i pośladki, a nie zamach ramieniem.  
 • Możesz spróbować wykonać zarzut z wyciskaniem dwoma kettlebell jednocześnie, zwiększy to obciążenie zewnętrzne i zmusi do większej pracy.  

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN