Przeskoki do wykroku z sandbagiem

Przeskoki do wykroku z sandbagiem (ang. Sandbag Split Jump)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
4
Niezbędny sprzęt treningowy
Sandbag
ćwiczenia na nogi anatomia

Przeskoki do wykroku z sandbagiem  

Przeskoki do wykroku z sandbagiem to ćwiczenie wywodzące się z treningu CrossFit które świetnie sprawdzi się w treningu dolnych partii ciała. Głównymi mięśniami odpowiedzialnymi za ruch będą mięśnie ud, pośladków i łydek, przy stabilizacji ze strony mięśni core. Przeskoki do wykroku mogą być wykonywane zarówno w zakresie powtórzeń kształtujących siłę i moc, jak i w większej liczbie powtórzeń czy mierząc konkretny czas trwania ćwiczenia.  

 

Przeskoki do wykroku z sandbagiem – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Przyjmij pozycję w wykroku z jedną stopą wysuniętą do przodu z ugiętym kolanem i tylnym kolanem prawie dotykającym ziemi. Chwyć w dłonie sandbagi i zarzuć na plecy, trzymając na górnej części grzbietu z ugiętymi ramionami. Upewnij się, że przednie kolano znajduje się nad środkiem stopy. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Prostując oba kolana i biodro, podskocz do góry kilka do kilkunastu centymetrów nad ziemią. Utrzymuj sandbag w jednej pozycji, ściągając ramiona w dół. 
 • Złącz stopy w locie i przenieś je z powrotem do pozycji początkowej podczas lądowania. 
 • Wyląduj na śródstopiu amortyzując uderzenie, wracając do pozycji wyjściowej. 

Przeskoki do wykroku z sandbagiem – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Patrzenie w dół: gdy tylko spojrzysz automatycznie zaokrąglisz swoje plecy, co jest podstawowym błędem. Unikaj tego patrząc cały ruch w jeden punkt zlokalizowany przed twarzą. 
 • Brak amortyzacji lądowania: Upewnij się, że lądowanie jest kontrolowane i że lądujesz z wyprostowanymi stopami (palce stóp najpierw dotykają podłogi). Niewłaściwe lądowanie może spowodować zwichnięcie kostki. 
 • Zaokrąglanie pleców: przez eksplozywny charakter podczas ćwiczenia szczególnie ważne będzie utrzymywanie kręgosłupa w neutralnej pozycji, bez pogłębiania jego krzywizn. W tym celu niezbędne będzie napięcie mięśni core i usztywnienie całego tułowia przez cały ruch. 
 • Brak kontroli sandbaga: kluczowe będzie utrzymywanie worka nieruchomo na plecach przez cały ruch, w przeciwnym razie bardzo ciężko będzie zachować stabilną pozycję. Pomyśl o ściąganiu łokci do dołu i rozrywaniu dłoni na boki – zwiększy to napięcie mięśni grzbietu i okolicy łopatek. 

 

Przeskoki do wykroku z hantlami – najlepsze patenty treningowe 

 • To ćwiczenie wymaga dużej równowagi i nie jest zalecane dla osób początkujących. Zanim przystąpisz do wersji z sandbagiem spróbuj wykonać ruch z masą ciała.  
 • Pomyśl o próbie odepchnięcia podłogi podczas odbicia i równomiernie używaj obu nóg, zamiast polegać wyłącznie na stopie postawionej z przodu. 
 • W tej wersji ćwiczenia kluczem nie jest skakanie jak najwyżej. Możesz oderwać się tylko nieznacznie od ziemi, ważna za to będzie kontrola techniki.  

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN