Wyciskanie kettlebell z przysiadu

Wyciskanie kettlebell z przysiadu (ang. Kettlebell Front Squat to Push Press)
Główna partia mięśni
Całe ciało
Dodatkowe partie mięśni
Brak
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na całe ciało anatomia

Wyciskanie kettlebell z przysiadu

Wyciskanie kettlebell z przysiadu to ćwiczenie wielostawowe, w którym w jednym, płynnym ruchu połączone są wzorce przysiadu i wyciskania nad głowę. Dzięki temu w dość prosty sposób zaangażujesz do pracy całe swoje ciało, a przez dobór odpowiedniej wagi kettlebell będzie ono właściwe zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Świetnie sprawdzi się ono również jako rozgrzewka (z małym obciążeniem i dużą objętością) lub jako element obwodu ćwiczeń. 

 

Wyciskanie kettlebell z przysiadu – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Zacznij w pozycji stojącej ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, trzymając kettlebell w każdej ręce na wysokości ramion, z ciężarem spoczywającym na przedramionach. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Zejdź do przysiadu, wypychając biodra do tyłu. Kontynuuj ruch w dół, aż nogi znajdą się na poziomie równoległym do podłogi lub tuż poniżej.  
 • Zacznij wstawać, prostując się przez biodra i kolana, jednocześnie podnosząc odważniki do góry, aż zablokujesz łokcie, upewniając się, że odważniki znajdują się bezpośrednio nad Twoimi ramionami.  
 • W pozycji końcowej ramiona są całkowicie wyprostowane nad głową, a kolana lekko ugięte, zachowując napięcie od stóp do głów. 
 • Powoli opuść kettlebell do pozycji wyjściowej, pozwalając lekko ugiąć kolana, aby zmniejszyć siłę uderzenia. Powtórz dla zalecanej liczby powtórzeń. 

Top 5 najlepszych wariantów wyciskania kettlebell z przysiadu: 

 1. Zarzut kettlebell z wyciskaniem  
 2. Tureckie wstawanie z kettlebell 
 3. Rwanie kettlebell 
 4. Zakrok z kettlebell 
 5. Przysiad z kettlebell 

Wyciskanie kettlebell z przysiadu – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Uginanie nadgarstków. Twoje nadgarstki powinny przez cały ruch znajdować się na przedłużeniu przedramion, z pełnym chwytem kettlebell. Uginanie nadgarstków, zwłaszcza w momencie wyciskania, będzie prowadzić do bolesności lub w skrajnych wypadkach zwichnięć. 
 • Brak utrzymania równowagi: Pamiętaj o napięciu mięśni core. Obciąż równomiernie stopę – potrzebujesz 3 punktów podparcia: dużego palca, małego palca i pięty. 
 • Zaokrąglanie odcinka piersiowego: patrz cały czas przed siebie utrzymując neutralne krzywizny kręgosłupa, jednocześnie wypychając klatkę piersiową w stronę sztangi. 

 

Wyciskanie kettlebell z przysiadu – najlepsze patenty treningowe 

 • Kąt rozwarcia palców stóp jest bardzo indywidualny – eksperymentuj, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. 
 • Pewne przesunięcie kolan do przodu nad palcami stóp jest w porządku, pod warunkiem, że kolana nie odchylają się nadmiernie do wewnątrz lub na zewnątrz. Osoby z dłuższymi kośćmi udowymi będą musiały pozwolić, aby ich kolana wysunęły się dalej, jeśli chcą pozostać w pozycji pionowej. 
 • Jeśli masz problem z osiągnięciem głębokości podczas przysiadu – spróbuj mobilizacji stawu skokowego lub użyj butów ciężarowych z podbiciem pięty.

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN