Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej

Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej (ang. Incline Overhand Dumbbell Curl)
Główna partia mięśni
Bicepsy
Dodatkowe partie mięśni
Przedramiona
Typ ćwiczenia
Izolowane
Typ ruchu
Przyciąganie/Pull
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle, ławka
ćwiczenia na biceps anatomia

Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej 

Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej jest odmianą tradycyjnego uginania hantli i ćwiczeniem służącym do budowania większych bicepsów, równolegle stymulując mięśnie przedramion. Biceps jest stosunkowo trudnym mięśniem do stymulacji, a ustawianie się w różnych stopniach nachylenia może pomóc w manipulowaniu zakresem ruchu w celu mocniejszego skurczu lub głębszego rozciągnięcia. Zginanie przedramion na ławce skośnej wydłuża ekscentryczną część uginania hantli, tworząc głębsze rozciągnięcie tkanki mięśniowej bicepsa. Ta odmiana uginania jest zwykle wykonywana dla średnich i dużych powtórzeń, takich jak 8-12 powtórzeń w serii lub więcej, jako część treningu skupiającego się na górnej części ciała lub ramionach. 

 

Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Usiądź wygodnie na ławce pochyłej z hantlami w każdej ręce trzymanymi w wyprostowanych ramionach. Trzymaj łokcie blisko tułowia i obróć dłonie, aż będą skierowane do tyłu. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

 • Trzymając ramię nieruchomo, unieś hantle do przodu, jednocześnie napinając bicepsy podczas wydechu. Twój łokieć powinien pozostać w jednym miejscu, jedyny ruch wykonują przedramiona. Kontynuuj ruch, aż bicepsy będą w pełni napięte, a hantle znajdą się na poziomie barków. Przytrzymaj maksymalny skurcz przez sekundę. 
 • Powoli zacznij opuszczać hantle do pozycji wyjściowej podczas wdechu. 
 • Powtórz dla zalecanej liczby powtórzeń. 

Zginanie przedramion z hantlami nachwytem w leżeniu na ławce skośnej – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Ruch ramion lub łokci. W tym ćwiczeniu kluczem jest maksymalna izolacja bicepsa. Jeśli podczas ruchu Twoje łokcie lub ramiona przesuwają się do przodu będą powodować kompensację i zmniejszą efektywność ruchu. 
 • Przesuwanie stóp. Pomimo tego, że nogi nie będą głównym motorem napędowym ruchu, muszą one stabilnie opierać się o podłoże i zapewniać kontrę do masy ciała i hantli. Jeśli Twoje stopy będą zmieniać pozycję podczas ćwiczenia, będziesz się zsuwać z ławki, a każde kolejne powtórzenie będzie coraz bardziej problematyczne. 
 • Zbyt szybki ruch. W ćwiczeniach izolowanych, takich jak zginanie przedramion, konieczne jest zachowanie wolnego i kontrolowanego tempa ruchu, zwłaszcza fazy opuszczania. Wykorzystywanie zamachu przy dużym tempie zmniejszy napięcie mięśni i zwiększy ryzyko kontuzji. 
 • Zaokrąglenie kręgosłupa. Nie rozciągaj się nadmiernie do tyłu, zwłaszcza w dolnej części kręgosłupa. Usztywnij rdzeń i utrzymuj neutralny kręgosłup podczas całego ruchu. W przeciwnym razie dojdzie do napięć i bolesności.  

 

Zginanie przedramion z hantlami podchwytem w leżeniu na ławce skośnej – najlepsze patenty treningowe 

 • To ćwiczenie świetnie sprawdzi się jako element superserii lub obwodu ćwiczeń ukierunkowanego na mięśnie ramion. 
 • Do stymulowania bicepsów pod każdym możliwym kątem spróbuj również wersji ćwiczenia używając nachwytu lub chwytu neutralnego. 
 • Nie prostuj całkowicie ramienia w dolnej fazie ruchu – dzięki temu utrzymasz stałe napięcie i większy bodziec do wzrostu mięśni. 

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN