Przysiad sumo z kettlebell

Przysiad sumo z kettlebell (ang. Kettlebell Sumo Squat)
Główna partia mięśni
Uda, pośladki
Dodatkowe partie mięśni
Łydki, core
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
ćwiczenia na nogi anatomia

Przysiad sumo z kettlebell 

Przysiad sumo z kettlebell to ruch dolnej części ciała, który angażuję w największym stopniu mięśnie bioder, pośladków i mięśnie czworogłowe. Ma cechy wspólne zarówno z martwym ciągiem przy użyciu kettlebell, jak i klasycznym przysiadem, ale zwykle jest wykonywany z szerszym rozstawem i stopami skierowanymi bardziej na zewnątrz, podobnie jak martwy ciąg sumo. Jego wyjątkowa postawa pomaga zawodnikowi utrzymać wyprostowany tułów, a także podkreśla rozciąganie bioder i mięśni przywodzicieli. Wykonywanie przysiadu z kettlebell pozwala osiągnąć większą głębokość przysiadu niż normalnie byłoby to możliwe podczas wykonywania wersji ze sztangą na plecach. Ponadto, dzięki umieszczeniu ciężaru przed ciałem, przysiad z kettlebell może pomóc osobom, które doświadczają nadmiernego pochylania się do przodu, pozostać w pozycji pionowej podczas wykonywania przysiadu. 

 

Przysiad sumo z kettlebell – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

  • Ustaw kettlebell bezpośrednio między stopami i przyjmij umiarkowanie szeroką postawę z lekko skierowanymi na zewnątrz palcami stóp. 
  • Ugnij kolana i wypchnij biodra do tyłu zachowując naturalne krzywizny kręgosłupa. Sięgnij w dół i chwyć uchwyt odważnik za pomocą podwójnego nachwytu.  
  • Upewnij się, że Twoje oczy patrzą przed siebie. Twoje ciało będzie podążać za głową, więc głowa do góry i patrz przed siebie! Pamiętaj, aby zachować proste plecy i nigdy nie pozwolić, aby się zaokrągliły. Jesteś teraz w pozycji wyjściowej.  

 

Fazy ćwiczenia 

  • Wypychając biodra do tyłu, powoli ugnij kolana i opuść nogi, aż uda znajdą się nieco poniżej poziomu równoległego do podłogi. 
  • Wyprostuj biodra i kolana odpychając się od ziemi, cały czas zachowując neutralne ustawienie kręgosłupa.  
  • Gdy kettlebell znajdzie się na wysokości kolan, wepchnij biodra do przodu jednocześnie cofając łopatki. 
  • Zatrzymaj się na chwilę w pełnym wyproście, a następnie odwróć ruch, zginając kolana, jednocześnie powoli opuszczając ciężar – utrzymując kettlebell pod ścisłą kontrolą podczas fazy ekscentrycznej. 
  • Powtórz zalecaną liczbę powtórzeń, zanim ugniesz kolana, aby opuścić kettlebell z powrotem na ziemię.

Top 5 najlepszych wariantów przysiadu sumo z kettlebell: 

  1. Swing kettlebell 
  2. Dzień dobry ze sztangą 
  3. Martwy ciąg z hantlami 
  4. Przysiad z hantlami 
  5. Rumuński martwy ciąg z hantlami 

Przysiad sumo z kettlebell – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

  • Zaokrąglanie dolnej części pleców: Bardzo ważne jest, aby podczas ruchu zachować proste plecy! Możesz upewnić się, że plecy są proste, trzymając oczy skierowane do przodu, wypiętą klatkę piersiową, łopatki do tyłu i plecy wygięte w łuk. Utrzymuj napięte mięśnie core podczas całego ruchu, aby pomóc utrzymać plecy w miejscu. 
  • Patrzenie w dół: gdy tylko spojrzysz automatycznie zaokrąglisz swoje plecy, co jest podstawowym błędem. Unikaj tego patrząc cały ruch w jeden punkt zlokalizowany przed twarzą. 
  • Odrywanie stóp: Twój środek ciężkości może przesunąć się do przodu, zwłaszcza przy zwiększeniu obciążenia. Nie pozwalaj piętom unosić się utrzymując kontakt całej stopy z podłożem przez całe ćwiczenie. 
  • Zapadanie się kolan: Nie wypychaj nadmiernie kolan na zewnątrz, ale upewnij się, że poruszają się mniej więcej nad drugim palcem stopy. 

 

Przysiad sumo z kettlebell – najlepsze patenty treningowe 

  • Ćwiczenie to idealnie nadaję się do nauki martwego ciągu sumo i pozwala opanować ruch zanim sięgniemy po sztangę. 
  • Upewnij się, że łokcie pozostają zablokowane przez cały ruch, ponieważ zgięcie ramion może potencjalnie narazić Cię na kontuzje bicepsa. 
  • Jeśli jesteś wysoki lub brakuję Ci trochę mobilności bioder, na początku możesz ustawić kettlebell na podwyższeniu, żeby łatwiej rozpocząć ruch. 
  • Szerokość postawy różni się znacznie w zależności od osoby. Zamiast spędzać zbyt dużo czasu na obliczaniu idealnej szerokości rozstawu, po prostu eksperymentuj i zobacz, co najlepiej pasuję do Ciebie, jednocześnie pozwalając Ci generować największą moc.

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN