Wspieranie ciągiem na drążku

Wspieranie ciągiem na drążku (ang.
Główna partia mięśni
Całe ciało
Dodatkowe partie mięśni
Brak
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Przyciaganie/Pull
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
5
Niezbędny sprzęt treningowy
Drążek
ćwiczenia na całe ciało anatomia

Wspieranie ciągiem na drążku

Wspieranie ciągiem na drążku to połączenie podciągania i dipów w jednym, płynnym ruchu. Jest używane głównie do pracowania nad mięśniami w obrębie klatki piersiowej, ale oczywiście angażuję również w ramiona, najszersze grzbiety, górną część pleców, biceps i triceps. To złożone, ale bardzo kompletne ćwiczenie wymaga siły, szybkości i koordynacji. Wspieranie ciągiem na drążku jest niezwykle trudne do wykonania i nie należy podejmować się wykonywania go do momentu, w którym masz całkowitą kontrolę nad ciałem podczas wykonywania podciągnięć i dipów na prostych drążkach. 

 

Wspieranie ciągiem na drążku – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

  • Ustaw się tak, by móc zwisać na drążku z wyprostowanymi ramionami. Upewnij się, że drążek nie jest zbyt blisko sufitu lub innej przeszkody. Chwyć drążek nachwytem, z podstawą dłoni na wierzchu drążka. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

  • Rozpocznij podciąganie, pociągając łokcie w dół do boku, zginając łokcie.  
  • Gdy dojdziesz do górnej pozycji podciągania, pociągnij nadgarstki do pach, obracając ramiona do przodu, pozwalając łokciom poruszać się prosto do tyłu. To ustawi Cię w odpowiedniej pozycji, aby kontynuować ruch. 
  • Zachowując kontrolę i stabilność, wyprostuj łokcie, aby zakończyć ruch. 
  • Wróć do pozycji wyjściowej. 

Wspieranie ciągiem na drążku – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

  • Zbyt szybka progresja. Z racji tego, że to ćwiczenie jest jednym z najcięższych wyzwań do wykonania na siłowni potrzeba czasu, by doskonalić technikę i zbudować wymaganą siłę do wykonywania kilku powtórzeń w serii. Nie próbuj za wszelką cenę atakować każdego powtórzenia, może do doprowadzić do kontuzji. 
  • Zapadanie klatki piersiowej. Podczas ruchu wyciągaj klatke piersiową do góry, tak żeby barki znajdywały się w jednej linii z kręgosłupem. Jeśli przesuną się nadmiernie do przodu, może to powodować urazy w okolicy cieśni podbarkowej. 
  • Brak obrotu ramion. Wiele osób ma problem z przejściem z ruchu podciągnięcia do wyprostu łokci. Pamiętaj, że w połowie ruchu musisz obrócić ramiona tak, jakbyś chciał wykonywać dip na poręczach, żeby dokończyć ćwiczenie. 

 

Wspieranie ciągiem na drążku – najlepsze patenty treningowe 

  • Idealnie byłoby, gdybyś był w stanie wykonać 15 pełnych dipów i 15 podciągnięć przy użyciu masy ciała przed przystąpieniem do wspierania ciągiem. 
  • Zamach i kopnięcie nogami może nie jest idealnym pokazem techniki, ale początkowo może być konieczne do podciągnięcia się w górę. 
  • Podczas ruchu wyobraź sobie, że chcesz przyciągnąć drążek do pępka.  

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN