Pchanie sań

Pchanie sań (ang. Sled Push)
Główna partia mięśni
Całe ciało
Dodatkowe partie mięśni
Brak
Typ ćwiczenia
Wielostawowe złożone
Typ ruchu
Pchanie/Push
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Sanie
ćwiczenia na całe ciało anatomia

Pchanie sań

Pchanie sań to ćwiczenie kondycyjne, które jest ukierunkowane na układ sercowo-naczyniowy i mięśnie dolnej części ciała. Polega na pchaniu sań po murawie lub innej płaskiej powierzchni przez określony czas lub odległość. W zależności od rodzaju sprzętu, możesz pchać rączki lub paski przymocowane do sanek. Ćwiczenie może być stosowane jako część dynamicznej rozgrzewki lub treningu siłowego, treningu kondycyjnego lub obwodu ćwiczeń. 

 

Pchanie sań – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

Na początek obciąż sanki przewidzianym obciążeniem. Ustaw się w atletycznej pozycji z ciałem pochylonym do sań pod kątem około 45 stopni i wyprostowanymi ramionami. To będzie Twoja pozycja wyjściowa. 

 

Fazy ćwiczenia 

  • Prowadź sanki do przodu, naprzemiennie prostując nogę i biodro. 
  • Powtarzaj cyklicznie ruch, aż osiągniesz pożądaną liczbę kroków, dystans lub czas.

Pchanie sań – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

  • Zaokrąglanie kręgosłupa. Podobnie jak w większości ćwiczeń, najlepsze przełożenie na generowanie mocy oraz ochronę przed kontuzjami będzie miało utrzymywanie naturalnych krzywizn kręgosłupa, z głową na przedłużeniu odcinka piersiowego. 
  • Zbyt duże obciążenie: chociaż to ćwiczenie predysponuję do nakładania sporego obciążenia, początkowo musi ono być dopasowane do poziomu zaawansowania i poprawnej techniki. W momencie, gdy ćwiczenie sprawia zbyt duże wyzwanie i wiąże się z załamywaniem sylwetki – zredukuj obciążenie. 

 

Pchanie sań – najlepsze patenty treningowe 

  • Istnieją odmiany pchania sań, w których ugina się łokcie. Jeśli łokcie są zgięte, obciążysz bardziej biodra, skutecznie usuwając górną część pleców z równania, biorąc pod uwagę, że skracasz ramię dźwigni i wyciągasz ramiona ze zgięcia.  
  • Jeśli zauważysz, że przód sanek wbija się w podłogę, być może trzeba będzie chwycić nieco niżej uchwyty i/lub upewnić się, że tułów jest odpowiednio nachylony. Jeśli zaczniesz być zbyt wyprostowany, sanki prawdopodobnie przechylą się do przodu i zwiększysz opór względem podłogi. 
  • Pchanie sań nie zawiera żadnych elementów ekscentrycznych, stąd też mogą być bardzo korzystne do włączenia podczas rehabilitacji, jako metoda, która nie spowoduje nadmiernej bolesności ani nadmiernego obciążenia stawów. 

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN