Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami  

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami (ang. Crossed-Arms Sit-up)
Główna partia mięśni
Core
Dodatkowe partie mięśni
Brak
Typ ćwiczenia
Izolowanie
Typ ruchu
Przyciąganie/pull
Poziom trudności (w skali 1 do 5)
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
cwiczenia-na-brzuch-anatomia-przezroczyste-tlo

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami  

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami to podstawowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie core, które dodatkowo jest ukierunkowane na dolne partie brzucha i zginacze bioder. Wykonywanie wariacji ćwiczenia ze skrzyżowanymi rękami sprzyja prawidłowemu ułożeniu kręgosłupa i szyi, ponieważ wyłącza możliwość pomagania sobie podczas ruchu. Można go wykonywać na czas lub liczbę powtórzeń, ze stopami zakotwiczonymi lub wolnymi, na płaskim podłożu lub na ławce. Siad z leżenia nie jest wskazany dla osób z problemami odcinka lędźwiowego kręgosłupa. 

 

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami – prawidłowa technika ćwiczenia 

Pozycja startowa 

 • Połóż się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach i ze stopami rozstawionymi blisko siebie, położonymi płasko na podłodze. Ramiona skrzyżuj przed sobą na wysokości klatki piersiowej, a dłonie umieść na przeciwległych barkach.  

 

Fazy ćwiczenia 

 • Nie zmieniając pozycji nóg i bioder, wykonaj skłon tułowia, trzymając plecy proste i klatkę piersiową wypchniętą do przodu. Na każdym etapie ruchu, stopy powinny utrzymywać kontakt z podłożem.  
 • Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj ruch przez określoną ilość powtórzeń.  
 • Po zakończeniu serii, wróć do pozycji stojącej.  

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami – najczęstsze błędy i jak ich uniknąć 

 • Zbyt szybki ruch. Nie staraj się zrobić jak największej ilości powtórzeń a dbaj o to, by przez cały czas trwania ćwiczenia utrzymać jak największe napięcie mięśni korpusu. 
 • Zaokrąglanie kręgosłupa. Nie inicjuj ruchu ramionami. Zamiast tego skup się na wstawaniu poprzez napinanie mięśni brzucha. 
 • Odrywanie stóp. Jeśli początkowo masz problem z utrzymaniem podeszwy na podłodze spróbuj zaczepić stopy o stały element lub poprosić o pomoc partnera treningowego. 
 • Zaokrąglanie barków. Skrzyżowanie ramion może predysponować do garbienia się w odcinku piersiowym. Nie pozwól do tego dopuścić myśląc o tym, by wypychać klatkę piersiową w ramiona.  

 

Siad z leżenia ze skrzyżowanymi ramionami – najlepsze patenty treningowe 

 • Siad z leżenia daje wiele możliwości modyfikacji. Jeśli podstawowa wersja jest dla Ciebie zbyt łatwa, spróbuj dołożyć obciążenie w postaci talerza lub wykonać siady na ławce skośnej. 
 • Po zbliżeniu się do kolan zrób głęboki wydech, jakbyś zdmuchnął świeczki na torcie i wstrzymaj skurcz przez sekundę, aby zmaksymalizować napięcie mięśni brzucha. 
 • Poza dodaniem czasu trwania ćwiczenia, możesz także przyspieszyć jego wykonywanie dla większej intensywności. Pamiętaj jednak o zachowaniu nienagannej techniki.  

Jak oceniasz to ćwiczenie? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

REKOMENDOWANE ĆWICZENIA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN