Ćwiczenia na nogi i pośladki

Silne, dobrze zbudowane nogi są niezwykle istotne w prawie każdej dyscyplinie sportowej, a pośladki odgrywają kluczową rolę podczas wykonywania większości ćwiczeń siłowych. Jeśli chcesz być w dobrej formie i zdrowiu, nie masz wyjścia – musisz trenować regularnie nogi i pośladki.

NAJPOPULARNIEJSZE ĆWICZENIA NA NOGI I POŚLADKI

  • All Post
  • NOGI I POŚLADKI
Przysiad double miniband

Przysiad double miniband to proste i atrakcyjne ćwiczenie, którego celem będzie wzmocnienie mięśni ud i pośladków. Wykorzystanie gumy oporowej w wersji mini jest łatwiejszą alternatywą niż użycie gumy oporowej nad głową, a przy tym koryguję ustawienie kolan.

  • All Post
  • NOGI I POŚLADKI
Przysiad z zakroczną nogą na stepie

Przysiad z zakroczną nogą na stepie to ćwiczenie z masą własnego ciała ukierunkowane na wzmocnienie ud, pośladków, łydek i mięśni core. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie podwyższenia w postaci stepu, a sam ruch opiera się o prosty wzorzec wykroku, dlatego świetnie sprawdzi się na każdym etapie zaawansowania treningowego. Zazwyczaj przysiad w tej…

  • All Post
  • NOGI I POŚLADKI
Wykroki ze sztangą na step

Wykroki ze sztangą na step to ćwiczenie dolnej części ciała, które angażować będzie głównie mięśnie czworogłowe, pośladki i ścięgna podkolanowe.

WSZYSTKIE ĆWICZENIA NA NOGI I POŚLADKI

W Bibliotece Ćwiczeń NLS znajdziesz dziesiątki ćwiczeń na nogi i pośladki z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu i akcesoriów treningowych. Klasyczny przysiad ze sztangą? A może często niedoceniane przysiady bułgarskie z hantlami? Tylko od Ciebie zależy, które z nich wybierzesz.

  • All Post
  • NOGI I POŚLADKI
Przysiad double miniband

Przysiad double miniband to proste i atrakcyjne ćwiczenie, którego celem będzie wzmocnienie mięśni ud i pośladków. Wykorzystanie gumy oporowej w wersji mini jest łatwiejszą alternatywą niż użycie gumy oporowej nad głową, a przy tym koryguję ustawienie kolan.

Przysiad z zakroczną nogą na stepie

Przysiad z zakroczną nogą na stepie to ćwiczenie z masą własnego ciała ukierunkowane na wzmocnienie ud, pośladków, łydek i mięśni core. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie podwyższenia w postaci stepu, a sam ruch opiera się o prosty wzorzec wykroku, dlatego świetnie…

Wykroki ze sztangą na step

Wykroki ze sztangą na step to ćwiczenie dolnej części ciała, które angażować będzie głównie mięśnie czworogłowe, pośladki i ścięgna podkolanowe.

fot. NLS

Przysiad ze sztangą z przodu z nogą wykroczną na stepie to zaawansowana wariacja wykroku, w której obciążenie w postaci sztangi będzie znajdywać się z przodu ciała, a zakres ruchu będzie dodatkowo zwiększony przez dodanie stepu. Ćwiczenie to wymagać będzie od Ciebie odpowiedniej…

Zakroki na step

Zakroki na step to jedno z najbardziej wszechstronnych ćwiczeń na dolne partie ciała. Pomagają angażować w ruchu prawie każdy segment dolnej części ciała, wzmacniając rdzeń, biodra, pośladki, mięśnie czworogłowe, ścięgna podkolanowe i łydki.

Przysiad z hantlami z zakroczną nogą na stepie

Przysiad z hantlami z zakroczną nogą na stepie to idealne rozwiązanie dla osób szukających wyzwania dla mięśni dolnej części ciała, Jest to klasyczny wzorzec ruchowy ze znacznymi wymaganiami w stabilizacji.

fot. NLS

Wykroki na step ze sztangą z przodu to zmodyfikowany wzorzec wykroku, w którym zakres ruchu zwiększony jest przez step, a dodatkowe obciążenie zapewnia sztanga trzymana z przodu tułowia. Taka wariacja pozwala Ci na znaczne przeciążenie ruchu i stymulację mięśni do…

Wykrok na step

Wykrok na step to ćwiczenie oparte o podstawowy ruch naszego ciała, w którego wykonania zaangażowane będą mięśnie ud, pośladków, łydek i core. Przez urozmaicenie ćwiczenia przez step, noga wykroczna stawiania jest wyżej, mocniej angażując zginacze biodra i wprowadzając większe wymagania…

Wykroki z hantlami na step

Wykroki z hantlami na step są utrudnionym wzorcem wykroku, w którym używać będziemy hantli dla dodatkowego obciążenia i stepu dla zwiększenia zakresu ruchu. W tej konfiguracji największą pracę wykonywać będą mięśnie ud, pośladków, łydek oraz core.

Zakroki z hantlami na step

Zakroki z hantlami na step to ćwiczenie wpisujące się we wzorzec wykroku, w którym dodatkowym utrudnieniem będą hantle i zwiększony zakres ruchu dzięki użyciu stepu. Podobnie jak w przypadku klasycznego zakroku, największą pracę wykonywać będą mięśnie ud, pośladków, łydek i…

Małż z gumami oporowymi stojąc

Małż z gumami oporowymi stojąc jest ćwiczeniem, w którym największą role odgrywać będą mięśnie pośladków i ud. Ruch ten jest mniej naturalny dla naszego organizmu niż małż leżąc na boku i wymaga od nas dodatkowej stabilizacji i zaangażowania tułowia.

Krok dostawny z gumami oporowymi

Krok dostawny z gumami oporowymi to ćwiczenie angażujące do pracy mięśnie pośladków i ud. Można je stosować zarówno jako rozgrzewkę/aktywację lub jako ćwiczenie akcesoryjne ukierunkowane na dół ciała.

fot. NLS

Przysiad wykroczny ze sztangą z nogąna podwyższeniu jest ćwiczeniem unilateralnym, co oznacza, że w pozycji asymetrycznej angażujesz jedną stronę ciała bardziej niż drugą. Oprócz przełożenia na życie codzienne (takich jak wchodzenie po schodach lub sięganie po naczynia ze zmywarki), stosując to ćwiczenie uzyskasz…

Przysiad bułgarski ze sztangą z przodu

Przysiad bułgarski ze sztangą z przodu początkowo może być trudnym ruchem do nauki, ale jeśli poświęcisz czas na jego opanowanie, zapewni on wiele korzyści i możliwości rozwoju. Złożoność tej wersji przysiadu umożliwia jednoczesną pracę nad koordynacją, siłą i stabilnością.

Przysiad do skrzyni z hantlami na barkach

Przysiad do skrzyni z hantlami na barkach to ćwiczenie wielostawowe, które angażować będzie w zasadzie całe ciało. Głównym motorem napędowym będą mięśnie czworogłowe oraz pośladki, ale dodatkową pracę będą wykonywać mięśnie łydek, stabilizacyjne mięśnie core oraz mięśnie obręczy barkowej.

Przysiad do skrzyni z hantlami

Przysiad do skrzyni z hantlami jest odmianą przysiadu przede wszystkim ukierunkowaną na wzmocnienie mięśni czworogłowych uda, ale pośrednio działa również na mięśnie ścięgien podkolanowych, łydek, pośladków i core.

Zeskok ze skrzyni do przeskoku w bok

Zeskok ze skrzyni do przeskoku w bok to kompleksowe ćwiczenie powstałe z połączenia dwóch ruchów: zeskoku ze skrzyni i popularnego ruchu „łyżwiarza”. Dzięki niemu możemy pobudzić do pracy mięsnie ud, pośladków, łydek oraz core podczas dynamicznej pracy.

Przysiad do skrzyni z piłką lekarską

Przysiad do skrzyni z piłką lekarską to kolejna wariacja przysiadu z ograniczeniem zakresu ruchu, w którym piłka będzie służyć jako przeciwwaga i dodatkowe obciążenie. Głównym beneficjentem tego ćwiczenia będą mięśnie ud, pośladków, łydek oraz core, ale dodatkową pracę wykonają również ramiona utrzymujące…

Przysiad z TRX

Przysiad z TRX to odmiana przysiadu z odciążeniem w postaci taśm TRX. Ćwiczenie to będzie świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zwiększyć siłę i muskulaturę nóg przy użyciu własnej masy ciała.

Przysiad jednonóż z TRX

Przysiad jednonóż z TRX jest odmianą podstawowego przysiadu i stanowi alternatywne wyzwanie dla treningu dolnych partii ciała. Wykonywany jest na jednej nodze (jednostronnie) za pomocą pasów do podwieszania.

Pokaż więcej

End of Content.

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN