Ćwiczenia na wszystkie mięśnie

W tym dziale znajdziesz ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe, czyli: nogi i pośladki, brzuch, klatkę piersiową, plecy, barki, bicepsy, tricepsy i przedramiona. To bardzo ważne, żeby w swoim codziennym treningu nie pomijać żadnych mięśni i harmonijnie rozwijać sylwetkę, która będzie gwarantem zdrowia, sprawności, lepszych wyników w sporcie i, co przecież nie jest bez znaczenia, atrakcyjnego wyglądu.

NAJPOPULARNIEJSZE ĆWICZENIA NA WSZYSTKIE MIĘŚNIE

  • All Post
  • WSZYSTKIE ĆWICZENIA
Podciąganie w podporze z nogami na piłce gimnastycznej

Podciąganie w podporze z nogami na piłce jest formą standardowego podciągania w podporze. Buduje siłę w górnej części ciała i poprawia stabilność tułowia, wykorzystując niestabilną powierzchnię w postaci piłki gimnastycznej.

  • All Post
  • WSZYSTKIE ĆWICZENIA
Podciąganie w podporze z nogami na ławce

Podciąganie w podporze z nogami na ławce jest rozwinięciem standardowego podciągania w podporze, które buduje siłę górnej części ciała i stabilność dolnej części ciała. Uniesienie stóp zwiększa obciążenie pleców, ramion, bicepsów i przedramion. Jest to przeciwieństwo podciągania w podporze z ugiętymi nogami, ponieważ uniesienie zwiększa zakres ruchu i sprawia, że…

  • All Post
  • WSZYSTKIE ĆWICZENIA
Podciąganie w podporze z nogami na TerraCore

Podciąganie w podporze z nogami na TerraCore jest wariacją klasycznego podciągania, w której ciało będzie niemal równolegle do podłogi, a stopy oparte o niestabilne podłoże.

WSZYSTKIE ĆWICZENIA NA WSZYSTKIE GRUPY MIĘŚNIOWE

To tutaj zgrupowaliśmy wszystko, co jest niezbędne, żeby zadbać o swoją formę i zdrowie. Każda grupa mięśniowa, nowoczesny sprzęt, sprawdzone techniki treningowe i mało znane (ale skuteczne!) warianty popularnych ćwiczeń.

  • All Post
  • WSZYSTKIE ĆWICZENIA
Podciąganie w podporze z nogami na piłce gimnastycznej

Podciąganie w podporze z nogami na piłce jest formą standardowego podciągania w podporze. Buduje siłę w górnej części ciała i poprawia stabilność tułowia, wykorzystując niestabilną powierzchnię w postaci piłki gimnastycznej.

Podciąganie w podporze z nogami na ławce

Podciąganie w podporze z nogami na ławce jest rozwinięciem standardowego podciągania w podporze, które buduje siłę górnej części ciała i stabilność dolnej części ciała. Uniesienie stóp zwiększa obciążenie pleców, ramion, bicepsów i przedramion. Jest to przeciwieństwo podciągania w podporze z…

Podciąganie w podporze z nogami na TerraCore

Podciąganie w podporze z nogami na TerraCore jest wariacją klasycznego podciągania, w której ciało będzie niemal równolegle do podłogi, a stopy oparte o niestabilne podłoże.

Podciąganie pojedynczego hantla wzdłuż tułowia

Podciąganie pojedynczego hantla wzdłuż tułowia jest ćwiczeniem skoncentrowanym na silę i muskulaturze mięśni naramiennych i kapturów. Dodatkowo, w ruch będą zaangażowane tricepsy oraz mięśnie stabilizującego core.

Unoszenie jednoczesne hantli w przód i w bok

Unoszenie jednoczesne hantli w przód i w bok to ćwiczenie budujące siłę i muskulaturę, które koncentruje się na całym obszarze ramion – części przedniej, środkowej i tylnej.  

Wyciskanie gumy oporowej z ugiętych kolan

Popularne w boxach CrossFit i siłowniach, wyciskanie sztangi na głowę jest doskonałym ćwiczeniem wzmacniającym wzorce rekrutacji motorycznej, ponieważ angażuje wiele mięśni górnej części ciała, aby zapewnić ich prawidłowe działanie.

Wyciskanie gumy oporowej jednorącz stojąc

Wyciskanie gumy oporowej jednorącz stojąc jest idealnym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie naramienne. Ćwiczenie to koncentruje się szczególnie na przedniej części barku i pomaga ustabilizować staw barkowy.

Wiosłowanie kettlebellami w pozycji do pompki

Wioslowanie kettlebellami w pozycji do pompki to zaawansowana odmiana wiosłowania, charakteryzująca się utrzymywaniem ciała w pozycji deski jedną ręką, a drugą ręką unoszeniem hantli.

Unoszenie ramion w leżeniu na piłce gimnastycznej L

Unoszenie ramion w leżeniu na piłce gimnastycznej L to ćwiczenie, które poprawia postawę ciała, wzmacnia środkową i górną część pleców, jednocześnie zwiększając elastyczność i ruchomość całej obręczy barkowej.

Naprzemienne wiosłowanie kettlebellami

Naprzemienne wiosłowanie kettlebellami to ćwiczenie pleców, w którym użycie odważnika o unikalnym kształcie może zapewnić bodziec, do którego wielu nie jest przyzwyczajonych. W głównej mierze pracować będą mięśnie najszersze, ale wspomagać je będzie cała gama mięśni wchodzących w skład kompleksu ramion…

Unoszenie ramion w leżeniu na macie T

Unoszenie ramion w leżeniu na macie T jest podstawowym ćwiczeniem z masą własnego ciała ukierunkowanym na rozwój górnej części pleców i tylnych aktonów mięśni naramiennych.

Motyl z hantlami nachwytem

Motyl z hantlami nachwytem jest świetnym ćwiczeniem wzmacniających całą tylną taśmę ciała. Największą pracę wykonywać będą mięśnie czworoboczne i równoległoboczne, przy dodatkowym napięciu mięśni stabilizacyjnych core i mięśni naramiennych.

Motyl z hantlami podchwytem

Motyl z hantlami podchwytem to jedna z wariacji popularnego ćwiczenia wzmacniającego górną część pleców. Wykorzystując hantle w lekkim opadzie tułowia, jesteśmy w stanie bardzo mocno pobudzić do pracy mięśnie czworoboczne i równoległoboczne.

Fot. NLS

Spacer farmera z hantlami to ćwiczenie wywodzące się z wyczynowego treningu siłaczy, ale też popularne w CrossFicie i treningu funkcjonalnym. To ćwiczenie, które stanowi wyzwanie dla mięśni całego ciała. Po kilku metrach na pewno to poczujesz.

Fot. NLS

Podczas gdy uginanie sztangi jest wszechstronnym ćwiczeniem na biceps, użycie szerokiego chwytu skupia wysiłek na wewnętrznych częściach bicepsach (głowa krótka), podczas gdy wąski chwyt mocniej angażuje zewnętrzne części bicepsów (głowa długa).

Fot. NLS

Zginanie przedramion ze sztangą szerokim podchwytem angażuje do pracy mięśnie przedramion i bicepsów. Co najważniejsze, ta wariacja jest szczególnie skuteczna w stymulowaniu wewnętrznej głowy mięśnia dwugłowego.

Fot. NLS

Zginanie przedramion ze sztangą wąskim nachwytem z jednej strony mocno angażuje głowę długą bicepsa, która znajduje się po zewnętrznej stronie ramienia, zaś z drugiej strony zaprzęga do pracy mięśnie przedramion. Mocny test przechodzi też siła chwytu.

Fot. NLS

Kierownica z talerzem najmocniej angażuje do pracy mięśnie barków, w szczególności przednie i boczne aktony mięśni naramiennych, a także mięśnie core i górnej części pleców. To świetne ćwiczenie, które buduje silne barki odporne na kontuzje.

Pokaż więcej

End of Content.

ĆWICZENIA, PROGRAMY I DIETY

Otrzymuj informacje o darmowych programach treningowych, nowych ćwiczeniach w bibliotece i poradach ekspertów

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN